Būsto renovacija už prieinamą kainą

Atėjus laikui persitvarkyti ir atsinaujinti gyvenamąsias patalpas, iškyla klausimas apie tam reikalingas išlaidas. Jos gali būti didesnės ar mažesnės priklausomai nuo planuojamų darbų masto bei medžiagų. Strategiškai apgalvojus dizainą, žaliavas, laiką ir kitus principus būsto renovacijos sąnaudas galima sumažinti neprarandant kokybės bei estetinio pojūčio.

Pastaruosius keletą metų stebėjome žaliavų bei energetinių resursų brangimą, darbo užmokesčio augimą – tai atitinkamai paveikė ir sąnaudas, skirtas būsto renovacijos projektams. Labiausiai brango remonto darbai, susiję su mediena (durys, grindys ir pan.); paklausūs yra ir sienų dažymo ar plytelių klijavimo darbai. Išliekant aukštam infliacijos lygiui, prognozuojamas šių kainų tolimesnis kilimas. Tačiau pasitelkus keletą principų, renovacija įmanoma už prieinamą kainą.

Planuojant būsto atnaujinimą, neišvengiamai iškyla klausimai apie išlaidas projektui ir tai, kas į jas įeina. Tam reikėtų susidaryti sąmatą – taupant pinigus tai itin svarbu. Jos dydis priklausys nuo planuojamų naudoti medžiagų ir darbų kainos (paprastai skaičiuojama pagal plotą). Norint išvengti papildomų ir nenumatytų kaštų, darbai turi būti įvardyti kuo tiksliau. Dar geriau pasitarti su savo srities specialistais, ypač dirbant be profesionalaus dizainerio. Nesilaikant renovacijai numatyto biudžeto bei veiksmų plano, realūs kaštai gali labai greitai išaugti ir tapti nekontroliuojamais. Rangos įmonė, galinti pasiūlyti visas reikalingas paslaugas iš vienų rankų, padės to išvengti.

Ketinimas daugiau sutaupyti atliekant tam tikrus darbus patiems praktikoje ne visada pasiteisina – „pasidaryk pats“ mėginimai gali lemti daugybę neigiamų pasekmių ir pridaryti nuostolių. Pačių atliktas kainų tyrimas parodys situaciją rinkoje – bent trys sąmatos būsto renovacijai leis pasverti kaštų bei laiko santykį. Tik svarbu atsiminti, kad pigiau ne visada reiškia geriau. Beje, ankstesnių klientų atsiliepimai taip pat bus naudingi.
Trumpalaikis taupymas gali nepasiteisinti ilgalaikėje perspektyvoje. Esant ribotam biudžetui, esame linkę užmiršti energiją tausojančių technologijų ar medžiagų efektyvumą ilgu laikotarpiu. Atliekant konstrukcijų remontą ir planuojant langų instaliaciją, reikėtų pilnai išnaudoti natūralią energiją (šviesą ir šilumą).

Atnaujinat vonios kambarį, prasminga palikti esamus santechnikos taškus (vieta tualetui, praustuvui, voniai ar dušo kabinai), nes jų vietos keitimas ženkliai pabrangina ir pailgina renovacijos darbus. Kvalifikuotas ir patyręs santechnikas patars, kaip maksimaliai naudingai išnaudoti esamas erdves, nekeičiant santechnikos taškų.

Dar vienas paprastas būdas sutaupyti pinigų renovuojant būstą yra rinktis pigesnes medžiagas, pasiliekant brangių žaliavų naudojimą tik tam tikroms reprezentacinėms dalims. Visuomet galima surasti puikiai atrodančių alternatyvų, padėsiančių gauti norimą estetinį rezultatą neviršijant biudžeto.

Būsto renovacija yra vienas įdomiausių, bet taip pat ir reikliausių projektų, todėl vertėtų gerai apgalvoti, kam esate pasiruošę. Turint galimybę ir norint išvengti daug nereikalingo streso, prasminga pasisamdyti specialistus, išmanančius šią sritį. Mūsų komanda visada pakonsultuos renovacijos biudžeto klausimais ir profesionaliai atliks reikiamus darbus.