Besirūpindami ateitimi, nuolat ieškome tvarių sprendimų. Būsto įrengimas – ne išimtis. Nuolat modeliuojame variantus, kaip interjere panaudoti aplinkai draugiškas medžiagas kuriant patogias erdves. Tvarūs sprendimai vidaus apdailoje nėra naujiena. Visais laikais patvarių erdvių dekoravimui buvo naudojamos medžiagos iš gamtos ir, bėgant amžiams, jų patrauklumas tik stiprėjo. Šiandien tokie sprendimai išgyvena renesansą ir tampa gyvenimo būdu.
Pagrindinis tvarumo principas yra kaip galima labiau sumažinti poveikį aplinkai. Vienas iš būdų – atliekų kieko mažinimas – mažiau vartoti daugiau dėmesio skiriant sąmoningiems sprendimams bei pasirinkimams. Net ir cementas ar metalas gali būti laikomi tvariais, jei jie yra perdirbti ar naudojami pakartotinai.
Aplinką tausojančiuose interjeruose galima naudoti iš tvarių šaltinių išgaunamas medžiagas (jos gamtoje atsinaujina greičiau arba per tokį patį laiką, kiek trunka jas išgauti). Medis laikomas vienu draugiškiausių aplinkai. Šiai kategorijai priklauso ir vilna bei akmuo. Jie bet kuriam interjerui suteikia nesenstantį charakterį.
Renovuojant būstą, reikėtų apžiūrėti ir įvertinti visą patalpų perimetrą ką galima išsaugoti bei atkurti. Juk po ankstesnių remontų sluoksniais gali slėptis originalūs atributai, tokie kaip senų plytų sienos, kurie erdvėms suteiks ypatingą pojūtį. Atnaujinti galima ir senas kietmedžio grindis, jeigu jos per daug nepažeistos, ir restauravus (nušlifavus, nubeicavus, nutonavus), sukurti skandinavišką stilių.
Vertėtų pagalvoti ir apie būdus, kaip sumažinti suvartojamos energijos sąnaudas. Jos daug prarandama per langus, todėl svarbu, kad jie būtų kokybiški ir tinkamai sumontuoti su gera izoliacija. Užuolaidos, žaliuzės ir kiti langų uždangalai ne tik sustiprina patalpų stilių, bet ir padeda kontroliuoti vidaus temperatūras atitinkamai juos atitraukiant ar užtraukiant. Automatinis šildymo bei apšvietimo sistemų valdymas taip pat gali padėti tausoti energiją.
Dizaino pasaulyje daiktų išmetimą, šiems išėjus iš mados, keičia perdirbimas ir pakartotinis naudojimas. Procesą „kokių medžiagų, tekstūrų ar spalvų pagalba galiu tai padaryti“ keičia „ką ši medžiaga leis pasiekti“. Kita vertus, svarbu atsižvelgti į naudojamų žaliavų tarnavimo trukmę. Tai ypač aktualu galvojant apie stipriai dėvimus paviršius, tokius kaip grindys ar laiptai. Laikui bėgant žmonės auga ir keičiasi, tikėdamiesi, kad patalpos prie to prisitaikys, todėl svarbu suprojektuoti lanksčias erdves (transformuojamos sienos, reguliuojami ir mobilūs baldai, modulinės grindys ir pan.).
Apdaila.lt prisideda prie ekologiškai tvarių interjerų kūrimo ir įgyvendinimo – žemiau apžvelgsime galimus sprendimus:
Molio tinkas yra 100% natūralus ir netoksiškas (be sintetinių, betono ir kalkių priedų ar lakiųjų organinių junginių) nedegto molio, mineralų bei natūralių pigmentų mišinys, naudojamas kaip aplinkai draugiška alternatyva dažytoms sienos. Jis tinka ir lubų apdailai. Molio tinkas laikomas viena tvariausių medžiagų – ilgaamžiška (tarnavimo trukmė iki 60 metų), laikui bėgant nesuyra, perdirbama, kompostuojama, reikalauja mažai priežiūros, o pažeisti fragmentai lengvai pataisomi. Jis leidžia pastatams kvėpuoti, slopina akustiką, padeda reguliuoti drėgmę bei temperatūrą, atsparus UV spinduliams. Molio tinkas suteikia galimybę sukurti itin natūralią ir prabangiai atrodančią apdailą, kur juntama tekstūra ir sentimentalumas raminančios estetikos fone.
Kaip ir visiems cemento gaminiams, taip ir mikrocemento liejimui, reikia kelių sluoksnių ir šiek tiek laiko. Tai yra itin ekologiškas ir tvarus pasirinkimas, tarnaujantis neribotą laiką. Cemento, smulkių užpildų, polimerų ir vandeniui atsparių priedų mišinys yra tvirtesnis už kitus mišinius cemento pagrindu ir gali būti naudojamas įvairių paviršių padengimui (net ir nepašalinus senų medžiagų); su galimybe pasirinkti norimą spalvą. Bene, dažniausiai mikrocementas naudojamas grindims, tačiau juo galima padengti ir sienas, laiptus, lubas, virtuvės stalviršius ar baldus, idealiai tinka vonios apdailai. Mikrocementas kuria vientisą, modernų ir vizualiai patrauklų efektą, apjungiantį stilių ir esmę, kur tvyro ramybė bei paprastumas.
Natūralus akmuo suteikia patalpai buvimo gamtoje jausmą. Tai yra dar viena ilgaamžė ir itin patvari medžiaga, lengvai pritaikoma antram gyvenimui – visa tai kuria įdomią istoriją. Įvairių dydžių ir skirtingų spalvų akmens masyvui būdingos organinės formos bei tekstūros. Jis lengvai montuojamas ir puikiai tinka sienų apdailai ar virtuvės paviršiams, o atskiri interjero aksesuarai ar kiti namų apyvokos daiktai atrodo įspūdingai. Vidaus erdvėse dažniausiai sutinkamas granitas, skalūnas ir smiltainis.
Lyginant su betonu ir plienu, mediena palieka mažesnį CO2 pėdsaką. Be to, tai yra vienas geriausių atsinaujinančių išteklių. Medžio kuriami efektai šiuolaikiniuose ekologiškuose dizainuose atveria plačias galimybes. Jo formos ir tekstūros duoda užuominų, kur ir kaip šią medžiagą galima pritaikyti bet kurio stiliaus dizaine. Tai gali būti medinės durys, grindys ar baldai ir pan. Dažnai medžio komponentai tampa neatskiriamomis dekoracinių sienų ar viso interjero detalėmis, o kaip konstrukciniai elementai erdvėms suteikia akcentą.
Taigi, projektuojant patalpas vertėtų remtis tvarumo principais ir kurti patvarias erdves be poreikio kas porą metų pilnai atnaujinti visą dizainą. Geriausias būdas tą ilgaamžiškumą pasiekti yra rinktis kokybę vietoje kiekybės, klasiką – vietoje mados ir sinergijoje su paprastumu bei funkcionalumu. Nuolatos domimės galimais sprendimais, o klientus visada kviečiame konsultuotis su savo srities specialistais.